Všichni víme, že rovnítko se mezi tato dvě slova neustále klade. Co naplat, žekrása je relativním pojmem, protože je přece nesmysl, aby se každému líbilo to samé. Může se o tom napsat stovka stránek a mladým lidem se to může neustále opakovat, nebude to mít však zcela žádný účinek.
Světem totiž vládne:
Kult štíhlosti
Nebudeme-li štíhlé, nebudeme se líbit, nebude nás žádný muž chtít, budeme se stydět jít do společnosti s nějakým kilem navíc. Se sebemenším nárůstem váhy utrpí naše sebevědomí neuvěřitelnou ránu. Tato tvrzení jsou podporována celebritami, štíhlounkými miss a nerozumnou touhou všech ostatních žen okolo. Začíná to už téměř v dětství, kdy mnoho dívek by se chtělo stát tanečnicemi, baletkami, modelkami a ty přece mají štíhlost v popisu své práce.
Mít ráda svoje tělo je předpokladem toho mít ráda sama sebe a být ve svém životě šťastná.Když se žena nelíbí sama sobě, nebude se líbit ani mužům, nebude spokojená v sexu a vztah bude ničit svými neustálými hovory o štíhlosti a perfektním vzhledu. Jak jedno je to většině mužů, kteří chtějí mít doma především spokojenou a vyrovnanou partnerku!
Kam může vést ideál krásy
Co s ideálem, je-li zároveň neženský, nepříjemný a protivný.Každý určitě zná ze svého okolí spousta žen při těle, které mají u mužů a celkově ve společnosti více úspěchů než jejich dokonale štíhlé kolegyně. Usměvavé, milé, se stále dobrou náladou, dokáží už při prvním rozhovoru upoutat a zaujmout, je nám s nimi dobře. Na nějaký kult štíhlosti vůbec nemyslí. A dělají dobře.
Protože těm, co se drastickými dietami a úporným hubnutím dopracovali k ideálu krásy, se může stát, že jednoho dne v zrcadle místo pěkné štíhlé ženy uvidí pořád tlustější a tlustější tělo. Přestanou totiž být samy sebou a začnou se vnímat zkresleně.A od toho je již jen krůček k vážnému onemocnění mentální anorexií nebo bulimií.